Wiadomości z Zabrza

Brutalny atak na starszego mężczyznę w Zabrzu. 17-latkowie ujęli agresora

  • Dodano: 2024-05-27 08:15, aktualizacja: 2024-05-27 08:33

Policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu doprowadzili do aresztowania 27-latka, podejrzanego o uszkodzenie ciała dwóch osób. Podejrzany został ujęty przez trzech 17-latków, którzy widząc, jak sprawca bije starszego mężczyznę, postanowili zareagować. Młodzi zabrzanie po ujęciu sprawcy sami zaprowadzili go na komisariat.

Brutalny atak w Zabrzu

Do zdarzenia doszło we wtorek około 10.00 w rejonie ulic Trocera i Staromiejskiej. 27-letni mężczyzna napadł na 72-letniego mieszkańca Zabrza i pobił go bez żadnego powodu. Kiedy pokrzywdzony się przewrócił, sprawca ciągnął go przez kilkanaście metrów za nogę i dalej kopał. Całą sytuację zauważyła grupa trzech 17-latków, którzy postanowili zareagować. Wspólnymi siłami obezwładnili 27-latka i zaprowadzili na pobliski komisariat.

Tam o całym zdarzeniu opowiedzieli policjantom. 27-latek został zatrzymany, a mundurowi dotarli na miejsce, gdzie został pobity 72-latek. Nieprzytomnemu mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy. Następnie wezwany wcześniej przez przechodniów Zespół Ratownictwa Medycznego, przejął udzielanie pierwszej pomocy i zabrał pokrzywdzonego do szpitala. Obecnie życiu 72-latka nie zagraża niebezpieczeństwo.

Agresor był nietrzeźwy i notowany

W chwili zatrzymania badanie trzeźwości wykazało w organizmie 27-latka obecność blisko 2 promile alkoholu. Ponadto, jak ustalili policjanci, w przeszłości był on notowany za posiadanie narkotyków oraz groźby karalne. Policjanci ustali też, że wcześniej tego samego dnia, uderzył on innego mężczyznę - 45-letniego obywatela Niemiec. Ponadto zdewastował on wyposażenie sklepu przy ulicy Łanowej, za co również usłyszał zarzuty.

W tej historii na szczególną pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadków tej sytuacji, a przede wszystkim młodych zabrzan, którzy zdecydowali się zareagować. Przy tej okazji warto przypomnieć o kampanii społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"  której celem jest ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa oraz wzmocnienie reakcji mieszkańców na przypadki naruszenia prawa.

Kampania społeczna, w którą zaangażowani są wszyscy policjanci garnizonu śląskiego, realizowana jest na wiele sposobów. Organizowane są m.in. spotkania z mieszkańcami naszego regionu, a wszystko po to, aby zwiększyć wrażliwość społeczną mieszkańców na różne przejawy przestępczości.

Nawet najlepiej działająca Policja nie będzie bowiem odpowiednio skuteczna bez wsparcia obywateli.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również