Wiadomości z Zabrza

Bójka na targowisku

  • Dodano: 2014-10-09 08:15, aktualizacja: 2014-10-08 18:14
Zabrzańscy policjanci oraz prokuratorzy prowadzą postępowanie w związku z bójką do jakiej doszło przed kilkoma dniami na terenie targowiska przy ulicy Piastowskiej.
 
W jej trakcie w wyniku ugodzenia nożem rannych zostało dwóch mężczyzn. Do chwili obecnej zatrzymano 3 osoby. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane, natomiast trzeci ze sprawców został oddany pod dozór policji.
 
 
 
Do zdarzenia doszło w dniu 30 września na terenie targowiska przy ulicy Piastowskiej. Po godzinie 14 dyżurny policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od osoby anonimowej, a także dyspozytora pogotowia ratunkowego, że na terenie targowiska doszło do bójki w wyniku której dwie osoby są ranne. Wymienionymi okazali się 20-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego oraz 58-letni Ormianin. Obaj z ciężkimi obrażeniami ciała powstałymi w wyniku uderzeń zadanych nożem, zostali przewiezieni do szpitala. Jak się okazało pierwszy z mężczyzn doznał uszkodzenia płuca, śledziony, żeber oraz żołądka. U drugiego z wymienionych mężczyzn stwierdzono przecięcie tętnicy ramiennej. Sprawą bójki na zabrzańskim targowisku zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego miejscowej komendy. Za wyjątkiem dwóch rannych mężczyzn zatrzymano także jeszcze jednego obywatela Armenii. Prokurator Rejonowy w Zabrzu zastosował dozór policji oraz poręczenie majątkowe w kwocie 2000 złotych wobec 58-letniego ormianina, natomiast wobec dwóch innych uczestników bójki tj. 35-letniego Ormianina oraz 20-letniego Polaka, skierował do sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury. Przed kilkoma dniami aresztowano Ormianina, natomiast 20-latek dziś zostanie przetransportowany ze szpitala do aresztu w którym będzie objęty dalszą pomocą medyczną. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Hromani

    A za wybicie szyby tylko 5?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.