Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Bezpieczny motocyklista w drodze na wakacje

  • Dodano: 2015-06-30 07:45, aktualizacja: 2015-06-29 12:57

Akcją „Bezpieczny motocyklista w drodze na wakacje” policjanci zabrzańskiej drogówki i instruktorzy ze szkoły jazdy i ratownictwa medycznego "Motorat" rozpoczęli wakacyjny sezon na dwóch kółkach.

Podczas zainscenizowanego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, policjanci i instruktorzy edukowali użytkowników jednośladów, jak udzielić pierwszej pomocy i zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Każdy z uczestników akcji otrzymał dyplom, a także gadżety motocyklowe.Policjanci zabrzańskiej drogówki, wspólnie z instruktorami szkoły jazdy i ratownictwa medycznego "Motorat", rozpoczęli wakacyjny sezon akcją skierowaną do motocyklistów. Podczas działań „Bezpieczny motocyklista w drodze na wakacje” kierujący jednośladami poddawani byli policyjnym kontrolom drogowym. Następnie byli przekazywani w ręce instruktorów, którzy edukowali motocyklistów z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zabezpieczania miejsca zdarzenia. Podczas zainscenizowanego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, uczestnicy akcji musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną ale i umiejętnościami praktycznymi. Wielu z nich poradziło sobie wyśmienicie udzielając poszkodowanemu motocykliście przedmedycznej pomocy. Był to też odpowiedni czas dla tych, którzy zapomnieli o podstawowych zasadach niesienia pomocy. Pod fachowym okiem specjalistów mogli przypomnieć sobie i przećwiczyć na fantomach zasady resuscytacji. Dla wszystkich motocyklistów, którzy zdecydowali się wziąć udział w policyjnych działaniach, poza dyplomami, ufundowano upominki przydatne w podróży na wakacje -  kamizelki odblaskowe, motocyklowe apteczki i trójkąty ostrzegawcze.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • gość

    Więcej takich akcji by się przydało i dodatkowo uświadomienie kierowców samochodów o wzajemnej uprzejmości.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.