Wiadomości z Zabrza

Bezpieczne wakacje - policjanci przeprowadzili prelekcję w zabrzańskiej podstawówce

  • Dodano: 2021-06-15 09:00

Uczniowie Szkoły Podstawowej numer 32 spotkali się z profilaktykami z zabrzańskiej prewencji. Mundurowi przeprowadzili prelekcje na temat m.in. bezpieczeństwa podczas wakacji i zachowania w przypadku kontaktu z osobami obcymi. Policyjni profilaktyce poruszyli również temat przemocy i agresji oraz bezpieczeństwa w internecie.

Tym razem policjanci z komendy miejskiej zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedzili Szkołę Podstawową nr 32 przy ulicy Księdza Jerzego Badestinusa. Mundurowi rozmawiali z uczniami głównie o bezpieczeństwa podczas wakacji i zachowania w przypadku kontaktu z osobami obcymi. Policyjni profilaktyce poruszyli również temat przemocy i agresji oraz bezpieczeństwa w internecie i na drodze. Policjanci rozmawiali także o niebezpieczeństwach w domu i poza domem wskazując sposoby uniknięcia ich i reagowania w przypadku, gdy ktoś znajdzie się w niebezpieczeństwie. Prowadzący wspólnie z uczniami ustalali jak bezpiecznie poruszać się po drogach pieszo i rowerem.

Mamy ogromną nadzieję, że przekazana wiedza pomoże dzieciakom być bezpiecznymi zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym - przekazuje zabrzańska Policja.

Spotkanie trwało ponad 3 godziny. Kolejne spotkania profilaktyczne zabrzańskich policjantów wkrótce.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.