Wiadomości z Zabrza

Będzie nowa droga w ciągu ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Podpisano już umowę z wykonawcą

  • Dodano: 2021-11-30 12:30

W ciągu ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Zabrzu zostanie wybudowana nowa droga warta prawie 2 miliony złotych. Dziś podpisano umowę z wykonawcą.

Budowa drogi w ciągu ul. Marii Skłodowskiej-Curie

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, we wtorek 30 listopada podpisano umowę z firmą NOVUM STONE EXPERT z Katowic na wykonanie zadania "Budowa drogi w ciągu ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Zabrzu na odcinku od ul. Franciszkańskiej do ul. W. Tatarkiewicza wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym". 

Nowa droga wzdłuż ulicy Skłodowskiej-Curie powstanie na odcinku od ul. Tatarkiewicza do ul. Franciszkańskiej. Na całej długości będzie miała 5 metrów szerokości i zostanie wyposażona w chodniki o szerokości 2 metrów. Pobocza będą utwardzone za pomocą kostki brukowej o szerokości 75 centymetrów. Za pomocą wpustów deszczowych droga będzie odwadniana do kanalizacji deszczowej.

Miejsca postojowe dla mieszkańców

Wzdłuż drogi znajdą się miejsca postojowe do parkowania prostopadle i równolegle. Dodatkowo zostaną przebudowane zjazdy, które będą dostosowane pod względem wysokości do nowej nawierzchni. Na drodze pojawią się dwa progi zwalniające z kostki brukowej, a okolicę rozświetli piętnaście latarni.

Budowa nowej drogi powinna zakończyć się do 30 maja 2022 roku. Koszt inwestycji to 1,83 mln zł. Prawie milion złotych Zabrze pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.