Wiadomości z Zabrza

Basen sportowy w Aquarius Kopernik znów otwarty

 • Dodano: 2017-05-24 12:15, aktualizacja: 2017-06-06 11:26

Od 15 maja baseny w Aquarius Kopernik były zamknięte z powodu przekroczonych norm bakteriologicznych w wodzie. Po zastosowaniu dodatkowego czyszczenia, dezynfekcji i szokowego chlorowania dzisiaj ponownie oddano do użytkowania basen sportowy. Brodzik i basen rekreacyjny wciąż czekają na wyniki badań i prawdopodobnie zostaną otwarte w najbliższą sobotę.

Aby poprawić stan czystości wody Aquarius realizuje również akcję informacyjną, którą stara się podnieść poziom świadomości swoich klientów na temat higieny i zasad korzystania z basenów. Zastosowane tabliczki są bardzo bezpośrednie w swoim przekazie, co wśród części klientów budzi poruszenie – jedni uważają je za zbyt dosadne, inni wręcz przeciwnie, mocno popierają akcję. 

Absolutnie nie mamy na celu ani nikogo urazić, ani nikomu zwracać szczególnej uwagi. My musimy dbać o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na basenie. Jeśli mamy wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, które wskazują, że aby bezpiecznie korzystać z naszego obiektu, to przed wejściem do basenu trzeba nie tylko spłukać ciało wodą, ale umyć się, no to używamy wszelkich możliwych sposobów komunikacji z klientami. Informujemy ich, używamy piktogramów, chcemy dotrzeć do społeczeństwa i przekazać tę informację, jak ważne jest umycie ciała detergentem przed skorzystaniem z basenu. - mówi pani Agnieszka Bober, dyrektor obiektu.

Trzeba też pamiętać, że im większe zanieczyszczenie bakteriologiczne, tym więcej chemikaliów musi być wykorzystanych do jego zneutralizowania, a to przecież również nie jest obojętne dla naszych organizmów. Umycie ciała przed wejściem do basenu ograniczy konieczność stosowania tej chemii, co przełoży się na lepszy komfort podczas kąpieli.

Źródło grafik: Aquarius Kopernik

Basen sportowy w Aquarius Kopernik znów otwarty

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Sandra D

  W domu trzeba sie umyc przed pujsciem na basen jak by ktoś nie wiedział z reszta dla mnie to oczywiste ta samo jak i kąpiel po powrocie z basenu

 • Gość

  Ciekawe jak umyć dobrze wszystkie czerwone miejsca skoro nie wolno się myć nago :/

 • Lepiejczytajrwgulamin

  Jak nie wolno myć nago? Nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że ze nie możesz tego robić nago. Napiszę więcej Główny Inspektor Sanitarny zaleca w swoich wytycznych mycie się nago. Problem leży raczej w mentalności innych osób korzystających w tym czasie z prysznicow.

  • Lepiejczytajrwgulamin
   2017-05-25 11:14
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • WitEk

  Luuuudzie te, to co wy sie kurde nie myjecie czy jak?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.