Wiadomości z Zabrza

Basen na osiedlu Kopernika ma problem z wykonawcą

 • Dodano: 2012-10-08 14:45, aktualizacja: 2017-06-06 11:27

Generalny wykonawca basenu na osiedlu Kopernika złożył wniosek o upadłość. Czy Budus wywiąże się z kontraktu?

28 września los powstającego basenu na osiedlu Kopernika stanął pod znakiem zapytania. Firma Budus S.A. złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości, a jak wiemy jest inwestorem zadania „Budowa Krytego Basenu Kąpielowego w Zabrzu, przy skrzyżowaniu Al. Korfantego i ul. G. Bruno wraz z montażem finansowym”

Na chwilę obecną oczekujemy na spotkanie z zarządem wykonawcy, celem omówienia dalszych działań dotyczących kontynuacji przedmiotowej inwestycji – informuje Agnieszka Bober, dyrektor Miejskiego Zakładu Kąpielowego.

Inwestycja o wartości 25.993.438,70 zł miała zostać oddana do użytku w lutym 2013. Obiekt w dużej mierze jest gotowy: stoi konstrukcja, elewacja, instalacje wodne, kanalizacyjne i elektryczne. Złożenie wniosku o upadłość nie jest jednoznaczne z zakończeniem przez niego robót budowlanych. Jak zapewnia dyrektor MZK prace na placu budowy nadal trwają i idą zgodnie z harmonogramem. Prawdopodobnie Budus S.A. mimo problemów finansowych będzie dążył do realizacji kontraktu. 

Priorytetowym działaniem MZK jest uregulowanie prawne i faktyczne prowadzonej inwestycji. Budowa będzie kontynuowana bez względu na sytuację prawną wykonawcy. Inwestor dopełni wszelkich starań aby mogące wystąpić w związku z tym opóźnienia, były jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców naszego miasta – mówi Agnieszka Bober.

Miejmy nadzieję, że sytuacja wykonawcy szybko się rozwiąże i zgodnie z planem - z początkiem roku będziemy mogli korzystać z basenu. 

 

Pokaż na mapie


Źródło: Basia Jendrzejczyk

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • fifi

  hmmmm-luty już niedługo

 • babcia stasia

  a no...

 • gość

  niedoczekanie nasze

 • lolo

  to sie doczekamy..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.