Wiadomości z Zabrza

Atak nożownika w Zabrzu! 58-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala [WIDEO]

  • Dodano: 2021-09-20 12:00

Zatrzymano 18-letniego nożownika z Zabrza! Do ataku doszło w sobotni wieczór na ulicy Robotniczej. Napastnik pięć razy dźgnął mężczyznę nożem, bo ten zwrócił mu uwagę. Teraz sprawcy grozi nawet dożywocie.

Nożownik zaatakował 58-latka w Zabrzu

Do wstrząsającego zdarzenia doszło w sobotę 18 września po godzinie 21:00. Na ulicy Robotniczej w dzielnicy Helenka napastnik zaatakował 58-letniego przechodnia, który zwrócił mu uwagę, aby nie kopał samochodów. Nie spodobało się to sprawcy i doszło do szarpaniny, podczas której pięć razy dźgnął 58-latka nożem.

Szarpaninę zauważył świadek, który początkowo próbował powstrzymać napastnika. 

– Udało mu się wytrącić mu nóż oraz złapać go, jednak kiedy zobaczył, że pokrzywdzony 58-latek potrzebuje pomocy, puścił sprawce i zajął się rannym. W ten sposób prawdopodobnie uratował mu życie – relacjonował mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. – Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a poszukiwaniem sprawcy tego zdarzenia zajęli się zabrzańscy policjanci – dodał.

Pięć razy dźgnął mężczyznę, bo ten zwrócił mu uwagę

Jak przekazał Sebastian Bijok, policjanci wytypowali podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa i zatrzymali go już w południe następnego dnia. Sprawcą okazał się być 18-letni mieszkaniec Zabrza, który został umieszczony w policyjnym areszcie.

Za popełnione czyny grozi mu od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.