Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Areszt dla sprawcy napadów

  • Dodano: 2017-09-26 11:15

Mężczyzna, który trzykrotnie napadł w Zabrzu na placówki handlowe, został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa przez zabrzańskich policjantów.

Sprawca terroryzował personel placówek nożem i kradł gotówkę. Nikt w trakcie napadów nie ucierpiał. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do kara do 12 lat więzienia.

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o trzy napady na placówki handlowe. 34-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy tuż po napadzie opuszczał sklep. Podejrzanie zachowującego się mężczyznę, zauważyło policyjne małżeństwo, które wracało po służbie do domu. Natychmiast powiadomili dyżurnego zabrzańskiej jednostki, który skierował na miejsce kolejnych policjantów. Mężczyzna był bardzo zaskoczony w chwili zatrzymania -  na głowie ciągle miał kominiarkę, a w rękach nóż i skradzioną gotówkę.

Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności przyznał się do dwóch kolejnych napadów, których dokonał kilka dni wcześniej. Używając noża sterroryzował personel sklepu spożywczego, a także pracownice zakładu jubilerskiego i skradł gotówkę. 34-latek wcześniej był już karany za rozbój, pobicie, podrobienie dokumentu, a także trzykrotną jazdę w stanie nietrzeźwości. Na wiosek zabrzańskiej prokuratury, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.