Wiadomości z Zabrza

Arena Zabrze nominowana

 • Dodano: 2017-02-07 13:30

Choć na nowy stadion Górnika co rusz sypią się gromy – tak mediów, jak i mieszkańców oraz kibiców – Arena Zabrze została nominowana do nietuzinkowej nagrody.  Jakiej?

Chodzi o plebiscyt Property Design Award 2017. Nasz stadion bierze udział w głosowaniu w kategorii „Bryła: Obiekty publiczne". To niemałe wyróżnienie, zwłaszcza że plebiscyt organizuje PTWP.

Faktem jest, że mamy największy stadion w regionie (Śląski wciąż w budowie), zdolny pomieścić około 25 tys. widzów. Nowoczesny i cieszący oko… Choć dalej bez czwartej trybuny i tonący w długach. Jego walory (z pominięciem braków) doceniono. Czy uda się wygrać? Nie wiadomo, a konkurencję mamy silną.

Wśród zabrzańskich obiektów w konkursie nominowano także, w kategorii „Przestrzeń publiczna”, Park 12C (przy szybie Wilhelmina, część Muzeum Górnictwa Węglowego). Laureatów poznamy już niebawem, podczas 4 Design Days w Katowicach (16-19 lutego).

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • figa

  niech szacowna komisja oceniająca nasz "wspaniały amfiteatr" obejrzy okolice stadionu... śmieci, psie pewnie nie tylko kupy, potłuczone butelki

 • mieszkaniec

  Napewno nominowany do nagrody będzie - OBESRANY przez gołębie budynek muzeum przy ul. 3-go Maja

 • Hromani

  No tak - zawsze w jakiejś kategorii się załapie. Przypomina to wróżenie z wosku, fusów lub ku.y.

 • bryła roku

  hahaha hahaha haha uhuhuh ale się uśmiałem. Nominowany hahaha nie no proszę o więcej takich dobrych kawałków a obiekt będzie jako bryła rozpatrywany jako O czy C. Na pewno wygra, ZBM-TBS też wygrywa ahahahaha haha.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.