Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Andrzej Duda przyjedzie do Zabrza w najbliższą środę!

  • Dodano: 2017-06-05 10:00

Prezydent pojawi się na zamkniętym spotkaniu w Śląskim Centrum Chorób Serca. Później uda się do Gliwic, gdzie wygłosi przemówienie.

To kolejna w ostatnim czasie wizyta głowy państwa na Śląsku. 28 maja wziął udział w pielgrzymce mężczyzn w piekarskim sanktuarium. Wcześniej, na początku roku pojawił się w Cieszynie, następnie w marcu przywitali go mieszkańcy Siemianowic Śląskich, a miesiąc później przyjechał do Katowic, aby podpisać nowo przyjętą ustawę metropolitalną. Ostatni raz gościł w Zabrzu pod koniec listopada zeszłego roku.

W środę, 7 czerwca prezydent Duda złoży oficjalną wizytę w Śląskim Centrum Chorób Serca. Spotkanie ma charakter zamknięty, a głowa państwa będzie gościem uroczystości związanych z Jubileuszem XXX-lecia Inwazyjnego Leczenia Zawału Serca, który obchodzony jest w ramach XXIV. Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”.

Tego samego dnia uda się do Gliwic, gdzie złoży kwiaty na zbiorowej mogile powstańców śląskich, którzy polegli w czasie walk pod Januszkowicami i w Gliwicach w 1921 roku. Późnym popołudniem, około 18:30 odbędzie się na placu Krakowskim spotkaniu z mieszkańcami. Prezydent wygłosi przemówienie do zgromadzonych.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • bozena

    A gdzie na placu krakowskim ?w Zabrzu? wygłosi przemówienie?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.