Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Afera okólnikowa w policji

  • Dodano: 2018-03-22 13:30

Anonimy, mobbing i wynoszenie dokumentów, tak w skrócie można opisać to, co dzieje się na komendzie policji w Zabrzu, w wydziale ruchu drogowego. O co chodzi?

Ktoś, prawdopodobnie dwóch funkcjonariuszy wyniosło poza obręb komendy tzw. okólniki. To dokumenty, do których dostęp mogą mieć tylko policjanci, choć nie stanowią dokumentacji niejawnej. Niemniej, zostały udostępnione osobom trzecim.

Zawierają informacje dotyczące wewnętrznych zasad funkcjonowania instytucji, z którymi zapoznają się jej pracownicy. Co było w tych? Nie wiadomo, ale po ich „zaginięciu”, do Komendy Wojewódzkiej zaczęto dostarczać anonimy mówiące m.in. o mobbingu, punktowaniu mandatów i niezasłużonych awansach. Trafiły też do ministerstwa.


Władze policji zaprzeczają wszystkim nadużyciom wymienionym w listach, ale nieoficjalnie mówi się o konflikcie wewnętrznym w tej instytucji o próbach zdyskredytowania obecnych przełożonych.


Trwa wewnętrzne dochodzenie, które ma wyjaśnić sprawę, zarówno związaną z wyniesieniem dokumentacji, jak i sugerowanymi nadużyciami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.