Wiadomości z Zabrza

99 lat wolności

  • Dodano: 2017-11-11 15:15, aktualizacja: 2017-12-04 11:54

Dziś Święto Niepodległości, minęło 99 od lat, gdy Polska powróciła na mapy świata i odzyskała swoją niezależność. Na placu Warszawskim oddano cześć pamięci wydarzeniom i ludzkiemu poświęceniu sprzed lat.

Przedstawiciele służb mundurowych, delegacje zabrzańskich szkół i urzędów, działacze społeczni, muzycy, mieszkańcy. Spory tłum zebrał się dziś, by wspólnie uczcić tę ważną uroczystość. Po części oficjalnej, prezentacji programu artystycznego, pochód przeszedł ulicami miasta, kierując się do kościoła św. Anny.

Komentarze (2)    dodaj »

  • zgorszony

    No tak obchody bez pomysłu na odwal się , Pan przewodniczący w swojej przemowie śle podziękowania dla uczniów gimnazjów . Ja się pytam , czy ten Pan nie wie o reformie oświaty ? W sumie czytać też nie umie , więc może nie doczytał .

  • Mieszkanka Zabrza

    Obchody były standardowe , bez szału . Do tego Pan przewodniczący , który nie potrafił czytać , ( tylko "dukał" z kartka jak dziecko z drugiej klasy ) do tego witający uczniów nieistniejących szkół , kompletna ignorancja , niekompetencja i brak wiedzy . Jeszcze można wspomnieć o braku poszanowania do symboli narodowych przez uczennicę jednej ze szkół , która wystąpiła owinięta w flagę państwową . Gdzie byli nauczyciele przygotowujący owe przedstawienie ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.