Wiadomości z Zabrza

75 donacji na 75. urodziny Górnika Zabrze! Akcja Legionu HDK "Trójkolorowi"

  • Dodano: 2023-12-01 11:30

Klub zrzeszający kibiców Górnika Zabrze HDK "Trójkolorowi" organizuje urodzinową akcję krwiodawstwa w naszym mieście. Czy z okazji 75-lecia Górnika Zabrze do akcji przyłączy się 75 dawców?

Akcja krwiodawstwa z okazji 75-lecia Górnika Zabrze

W piątek 15 grudnia Legion Honorowych Dawców Krwi "Trójkolorowi" organizuje akcję krwiodawstwa z okazji 75-lecia Górnika Zabrze. Zainteresowane osoby będą mogły oddać krew w godzinach od 9:00 do 14:00 w hali MOSiR przy ul. Matejki 6. Jet to świetny sposób, aby uczcić ważną rocznicę powstania zabrzańskiego klubu.

– Zbliża się wyjątkowa chwila - obchodzimy 75. rocznicę powstania naszego ukochanego klubu sportowego! Z tej okazji chcielibyśmy uczcić to wydarzenie na sposób, który już kilka razy uskutecznialiśmy – przekazują członkowie HDK "Trójkolorowi".

O czym warto pamiętać przed oddaniem krwi?

Zanim przystąpimy do oddawania krwi, powinniśmy zjeść lekki posiłek, wypić wystarczającą ilość wody, wypocząć, unikać alkoholu i papierosów. Ważne jest również, aby przygotować dokument tożsamości. Mając jakiekolwiek objawy chorobowe (infekcję, przeziębienie), warto wziąć pod uwagę oddanie krwi w innym terminie.

Skoro to 75. rocznica powstania Górnika Zabrze, to i dawców powinno być 75. Pomożecie?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również