Wiadomości z Zabrza

71-latek nękał swoich sąsiadów. Świecił latarką po oknach, a na posesję wysypywał gwoździe

  • Dodano: 2021-12-01 08:00, aktualizacja: 2021-12-01 11:12

Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali 71-latka, który od blisko pół roku uporczywie nękał swoich sąsiadów. Mężczyzna odpowie również za kierowanie gróźb. 71-latek usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa, a prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem i zakazał zbliżania się do pokrzywdzonych.

71-latek prześladował swoich sąsiadów

Historia wydarzyła się w zabrzańskiej dzielnicy Pawłów. Z relacji zgłaszających wynikało, że 71-letni sąsiad prześladował ich od blisko pół roku. Starszy mężczyzna codziennie stawał przy bramie ich posesji, gdy ci mieli wychodzić do pracy. Czasem tylko ich obserwował, innym razem się awanturował, wyzywając i grożąc sąsiadom pozbawieniem życia.

Nocami celowo świecił latarką w ich okna, a na posesje wysypywał śmieci i gwoździe. Część z jego zachowań zarejestrowały kamery monitoringu domowego. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut stalkingu i gróźb karalnych. 71-latek został objęty policyjnym dozorem i nie może zbliżać ani kontaktować się z pokrzywdzonymi. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.