Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

69 ujawnionych przekroczeń prędkości na zabrzańskich drogach

  • Dodano: 2017-09-20 09:30

Pośpiech, nieuwaga, obawa przed spóźnieniem – to jedne z wielu powodów przekraczania dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

Tymczasem nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego wczoraj w Zabrzu funkcjonariusze drogówki po raz kolejny prowadzili działania pn. „Prędkość”. Ujawniono aż 69 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

Powody przekraczania dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami bywają różne. Czasem jest to wynik nieuwagi i roztargnienia kierującego. Innym razem przekonania kierowcy, że na danym odcinku drogi można poruszać się szybciej niż wskazuje znak ograniczenia prędkości. Często też zbyt późno wychodzimy z domu do pracy, szkoły czy na umówione spotkanie i na drodze próbujemy „odzyskać” utracony czas. Nie można jednak stawiać swojej punktualności wyżej niż życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Aby zwrócić uwagę kierujących „z ciężką nogą” na zagrożenia jakie niesie ze sobą jazda z nadmierną prędkością, zabrzańska drogówka przeprowadziła wczoraj działania pn. „Prędkość”. W tym celu policjanci na drogach całego Zabrza kontrolowali prędkość kierujących. Działania trwały od godziny 6.00 do 22.00. Wzięło w nich udział 17 funkcjonariuszy. O słuszności policyjnej akcji niech świadczą jej wyniki: aż 69 ujawnionych przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. 67 kierujących zostało ukaranych mandatami. Poza tym na drogach naszego miasta doszło wczoraj do 6 kolizji i 1 wypadku. Na ulicy Heweliusza kierująca samochodem m-ki Jeep w trakcie wyprzedzania potrąciła jadącego rowerem 57-letniego mężczyznę. Rowerzysta ze wstrząśnieniem mózgu i złamaniem kości stopy trafił do szpitala. Czynności w sprawie wypadku drogowego prowadzą zabrzańscy kryminalni.

Działania drogówki ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości, to nie pierwsza tego typu akcja. Działania „Prędkość” prowadzone są cyklicznie w całym kraju. Kolejne na drogach Zabrza już wkrótce.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.