Wiadomości z Zabrza

57-latek pobił na śmierć swojego starszego brata

  • Dodano: 2021-07-22 08:30, aktualizacja: 2021-07-22 08:55

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 57-latka, który odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią jego 67-letniego brata. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. Śledczy wstąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci z zabrzańskiej komendy prowadzą czynności w ramach śledztwa wszczętego przez prokuraturę rejonową, w związku z ciężkim uszkodzeniem ciała 67-letniego mężczyzny, co skutkowało jego śmiercią. Śledczy szczegółowo ustalali okoliczności, w jakich mężczyzna doznał obrażeń.

57-latek odpowie za pobicie brata na śmierć

W toku postępowania ustalono, że 67-latek został pobity przez swojego 57-letniego brata. Według wstępnych ustaleń do pobicia doszło w poniedziałek 19 lipca w mieszkaniu przy ulicy Tyskiej, gdzie razem przebywali. Tam we wtorek znaleziono ciało 67-latka. Podejrzany w chwili zatrzymania był nietrzeźwy - miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany 57-latek w przeszłości był już notowany za przestępstwo z użyciem przemocy.

Zebrane przez mundurowych informacje pochodzące między innymi z oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków i analizy zabezpieczonej dokumentacji medycznej, pozwoliły na ustalenie okoliczności tego zdarzenia i przedstawienia zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu. Odpowie on za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią.

Grozi mu dożywocie

Śledczy wstąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Zgodnie z kodeksem karnym, za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • klama

    ładnie ich mamusia wychowała, nie dość że na pijaków to jeszcze na morderce , bandyte

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.