Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

500 plus w Zabrzu - wypłacono już ponad 61 milionów

  • Dodano: 2017-01-20 14:30

Mieszkańcy chętnie korzystają z rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Do tej pory wypłacono 61 022 873 zł. Nie wszyscy jednak dostają świadczenia w postaci gotówki.

Jak podaje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu placówka przyjęła do tej pory 11 814 wniosków. Przeważająca liczba z nich została złożona osobiście, ale ponad 2 tys. przesłano w formie elektronicznej za pomocą bankowości internetowej lub poprzez platformę e-PUAP.


-Wystarczy parę kliknięć i wniosek jest złożony bez wychodzenia z domu. Ta forma sprawdza się doskonale w przypadku obiegania się o świadczenie na drugie lub kolejne dziecko– przekonuje Przemysław Andrysiak, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych Zabrzańskiego Centrum Świadczeń Rodzinnych.


Jeśli jednak ubiegamy się o świadczenie na pierwsze lub jedyne dziecko lepiej odwiedzić  osobiście Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Jest to związane z  koniecznością obliczenia dochód na członka rodziny, w czym pomogą pracownicy Ośrodka.  Jak dodaje Andrysiak, najczęstszym pytaniem zadawanym przez mieszkańców jest właśnie to, jakie dokładnie dokumenty są do tego potrzebne, co do dochodu się liczy, a co nie.


Obecnie wnioski można składać tylko w jednym miejscu, w siedzibie MOPR przy ul.  3 Maja 16.


- Teraz wnioski składają przede wszystkie rodzice nowonarodzonych dzieci. Nie ma żadnych kolejek, obsługujemy mieszkańców na bieżąco – mówi Andrysiak.


Jak na razie wydano 11 241 pozytywnych decyzji. Nie wszyscy jednak dostają świadczenia w postaci gotówki. W przypadku 11 rodzin  zamieniono ją na bony gotówkowe. Dzieje się tak, gdy potwierdzone zostają informacje o tym, że świadczenia są marnotrawione. A sygnały takie docierają do MOPR m. in od policji, kuratorów i pracowników oświaty. Wspomniane bony towarowe są akceptowane w popularnych sieciach handlowych jak i mniejszych sklepach. Co najważniejsze nie można za nie kupić wyrobów tytoniowych i alkoholowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.