Wiadomości z Zabrza

50 tys. dotacji dla zabrzańskiej placówki wychowawczej

  • Dodano: 2017-09-24 16:45

Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży w Zabrzu otrzymało niedawno główną nagrodę w konkursie Domy Pozytywnej Energii. Na ich konto trafi kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Tematem przewodnim tegorocznej akcji organizowanej przez Tauron było:  „Zdrowo jemy – energetycznie żyjemy!”. Zadanie było dość skomplikowane, polegało bowiem na analizie spożywanych posiłków oraz opracowaniu zdrowego jadłospisu dla wychowanków, opartego o piramidę żywieniową. Co więcej, należało go wdrożyć w życie, ustalając codzienny jadłospis i dokumentując jego realizację (włącznie z przygotowaniem potraw).


Konkurs organizowany jest dla placówek opiekuńczo-wychowawczych z województw południowej Polski: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Nagrodą główną w woj. śląskim otrzymał właśnie zabrzański ośrodek. Trzy inne placówki z naszego regionu - Dom Dziecka w Rybniku, Dom Dziecka w Orzeszu, i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Krzepicach otrzymały wyróżnienia. W całym konkursie wziąło udział ponad pięćdziesiąt podmiotów, nagrodzono i wyróżniono kilkanaście.

Pieniądze, mają być przeznaczone na rozwój zainteresowań i potrzeby podopiecznych placówki, m.in. poprawę standardu mieszkaniowego i aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.