Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

5. urodziny Piłkarskiego Przedszkola Górnika Zabrze

  • Dodano: 2018-10-19 08:45, aktualizacja: 2018-10-19 09:00

Piłkarskie Przedszkole Górnika Zabrze od pięciu lat szkoli młodych piłkarzy. Przedwczoraj na Arenie Zabrze uroczyście obchodzono pierwszy okrągły jubileusz Przedszkola. Przygotowano tort oraz liczne atrakcje dla młodych piłkarzy. Życzenia przekazała m.in. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza oraz Tomasz Młynarczyk, prezes Fundacji Górnika Zabrze

Szkolenie młodzieży 14-krotnego mistrza Polski w Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze odbywa się w oparciu o Fundację, która zarządza jej działaniami. Uroczyste podpisanie umowy o szeroko pojętej współpracy pomiędzy Górnikiem, Akademią, a Fundacją podpisane zostało 2 lipca 2013 roku na stadionie Górnika Zabrze w obecności władz klubu, fundacji i miasta Zabrza.

Piłkarskie Przedszkole, do którego uczęszczają chłopcy i dziewczynki w wieku przedszkolnym, działa w ramach Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze od sezonu 2013/2014. Zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat odbywają się w czterech miejscach w Zabrzu (Helenka, Pawłów, hala MOSiR-u przy ul. Matejki oraz Orlik na ul. Franciszkańskiej), Gierałtowicach oraz w Knurowie i są prowadzone przez profesjonalnych trenerów.

5. urodziny Piłkarskiego Przedszkola Górnika Zabrze

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.