Wiadomości z Zabrza

30-latka wsiadła za kierownicę pomimo sześciu zakazów prowadzenia pojazdów!

  • Dodano: 2023-11-20 15:30

W sobotę po godzinie 13.00 na ulicy Matejki w Zabrzu Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy zatrzymali 30-letnią mieszkankę Zabrza. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że posiada ona, aż sześć aktywnych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wszystkie wydane zostały w ciągu ostatniego roku i obowiązywały do czerwca 2028 roku.

Zabrze. Zatrzymano 30-letnią kierująca z 6 aktywnymi zakazami prowadzenia pojazdów

Dzięki angażowaniu się policjantów zabrzańskiej Policji, w poprawę bezpieczeństwa na drogach, codziennie  eliminowani są nie tylko nietrzeźwi kierujący, ale również osoby, które pomimo braku uprawnień do kierowania lub jak w tym przypadku orzeczonego sądowego zakazu kierowania, decydują się wsiąść za kółko. Przykład ten pokazuje, jak niezwykle ważne jest przeprowadzanie codziennych kontroli drogowych, do których często podchodzimy sceptycznie.

Pamiętajmy, że policjanci nie zawsze wiedzą, z jaką osobą mają do czynienia podczas kontroli drogowej, dlatego stale muszą wykazywać się czujnością i ostrożnością. Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdem pomimo aktywnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)    dodaj »

  • zainteresowany

    Skoro ma takich zakazów aż 6 to dlaczego jeszcze nie jest w więzieniu ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również