Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

30 lat Szkoły Podstawowej nr 25 im. Jana Pawła II

  • Dodano: 2014-10-17 07:45, aktualizacja: 2014-10-16 17:41
Szkoła Podstawowa nr 25 im. Jana Pawła II w Zabrzu obchodzi 30-lecie powstania.  Z tej okazji 16 października odbyły się uroczystości, podczas których podsumowano działalność placówki. Jubileusz zbiegł się także ze wspomnieniem patrona szkoły.
 
 
- Wspominamy dziś wielkiego Polaka, świętego Jana Pawła II, patrona Waszej szkoły. Nasz ukochany papież uczył nas miłości bliźniego i zrozumienia dla otaczającego świata. Jego słowa „wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali” inspirują nas do pracy nad sobą. W tym wyjątkowym dniu składam najserdeczniejsze życzenia dla całej społeczności szkolnej - powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. - Dziękuję za ogromne zaangażowanie, pasję i serce, które wkładacie w kształcenie zabrzańskiej młodzieży. Przygotowując najmłodszych mieszkańców naszego miasta do godnego życia we współczesnym świecie stwarzacie wyjątkową atmosferę, w której nauka staje się niezwykłą intelektualną przygodą. 
 
Bogata oferta szkoły to m.in.:
- opieka wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej, pedagoga, logopedy oraz pielęgniarki,
- pełna gama bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania i zdolności uczniów,
- udział w projektach unijnych,
- sale lekcyjne wyposażone w odpowiednie meble (każde dziecko ma w klasie swoja szafkę) i pomoce dydaktyczne, a w klasach młodszych także miejsce rekreacyjne,
- możliwość korzystania z pracowni komputerowej, sal wyposażonych w tablice multimedialne i wizualizery oraz różnorodne pomoce dydaktyczne,
- pomoc i łatwy dostęp do zasobów wiedzy w mieszczącym się w bibliotece szkolnej Multimedialnym Centrum Informacji.
 
W szkole organizowany jest Miejski Konkurs Historyczno-Informatyczny „ŚLĄSK MOJA MAŁA OJCZYZNA”, w którym uczestnicy wykazują się wiedzą na temat tradycji naszego regionu, kultury i historii. Klasy I-III realizują autorski program „Edukacja regionalna w I etapie kształcenia”, a uczniowie klas IV-VI program „Weekendy z Kulturą i Nauką”. Uczniowie biorą udział w opracowywanych przez naszych nauczycieli projektach edukacyjnych np. „Zabrze dobrym sposobem na nudę”, „Euro 2012”, „Każdy może sukces mieć, trzeba tylko chcieć”; podczas tego ostatniego, który jeszcze trwa do szkoły zapraszani są ludzie, którym udało się odnieść sukces.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.