Wiadomości z Zabrza

29-letni mieszkaniec Zabrza napadł i usiłował zgwałcić 42-letnią kobietę

  • Dodano: 2019-07-09 10:30

Zdarzenie miało miejsce na przedmieściach. Do tragedii nie doszło dzięki stanowczej postawie kobiety oraz postronnym osobom, które nie zawahały się zareagować.

Najbliższe 3 miesiące 29-latek spędzi za kratami


Skuteczna praca zabrzańskich policjantów doprowadziła do zatrzymania podejrzanego o brutalną napaść na kobietę. Mężczyzna zaatakował ją, gdy jechała na rowerze, przewrócił, po czym groził nożem i chciał zgwałcić.

Pokrzywdzona pomimo fizycznej przewagi napastnika, nie zamierzała się poddać. W sposób zdecydowany przeciwstawiła mu się i wzywała przy tym pomocy.

Na wezwania o pomoc zareagowali przejeżdżający obok kierowcy

Taki obrót spraw był nie po myśli 29-latka, który kiedy zobaczył, że kobieta nie ma zamiaru się poddać, a na jej krzyk zareagowali kierowcy, przestraszył się i uciekł. Kiedy informacja o zdarzeniu dotarła do policjantów, rozpoczęły się żmudne działania mające za zadanie jak najszybsze ujęcie sprawcy. Policjanci ustalili przebieg zdarzenia, rysopis oraz świadków. W wyniku przesłuchania jednego z nich ustalono, kto może być sprawcą. Policjanci ustalili, że odpowiedzialnym za tą napaść może być 29-letni mieszkaniec Zabrza, który w przeszłości odbywał już wyrok za zgwałcenie. Pokrzywdzona rozpoznała jego wizerunek. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w sobotę rano w miejscu zamieszkania. Nie był agresywny i sprawiał wrażenie zaskoczonego wizytą policjantów. W mieszkaniu podejrzanego zabezpieczono niezbędne dowody. W trakcie czynności podejrzany nie przyznawał się do winy i twierdził, że chciał jedynie zapytać kobietę, która jest godzina.

29 - latek tymczasowo aresztowany

W jego wyjaśnienia nie uwierzył sąd, który postanowił tymczasowo aresztować 29-latka. Mężczyzna wcześniej usłyszał w prokuraturze zarzuty. Podejrzany odpowie za usiłowanie zgwałcenia. Za to przestępstwo grozi od 2 do 12 lat więzienia. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Czynności w sprawie trwają.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Może tak dla informacji mieszkańców - w jakim to było rejonie i w jakich godzinach?Jestem facetem - ale jeżdżę bez zegarka.Za trzy miesiące może lepiej unikać tej tasy?A jak dostanie potem taki napastnik w pier...l to potem ten bez zegarka będzie winnym.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.