Wiadomości z Zabrza

2 wypadki, 19 kolizji - tak było w weekend

  • Dodano: 2013-06-24 21:45

Dwa wypadki drogowe, w wyniku których rannych zostało 10 osób w tym dwoje dzieci, oraz 19 kolizji to bilans wydarzeń drogowych minionego weekendu. Dwoje dzieci i ich matka w wyniku odniesionych obrażeń pozostało na obserwacji w szpitalu. Pozostali ranni, po opatrzeniu zostali zwolnieni do domu.


Do pierwszego wypadku w piątek doszło o godz.10.00 na 24 km DK 88 w kierunku Bytomia, na wysokości zjazdu przy hali Makro. Kierujący samochodem ciężarowym marki Scania 28-letni mieszkaniec Oświęcimia z nie wyjaśnionych przyczyn zaczął wykonywać manewr zawracania w niedozwolonym miejscu doprowadzając do zderzenia z volkswagenem transporter jadącym z Gliwic w kierunku Bytomia. W wyniku zdarzenia 31-letni kierowca transportera i 6 pasażerów przytomnych z ogólnymi obrażeniami ciała zostało przewiezionych do pobliskich placówek medycznych. Po opatrzeniu zostali zwolnieni do domu. Przez parę godzin DK 88 była zablokowana. Policjanci drogówki zorganizowali objazdy, w celu rozładowania tworzącego się korka.

Do drugiego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę o godzinie 14:00 na ulicy 3-go Maja 126. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący samochodem marki BMW, 19-letni mieszkaniec Wojkowic, podczas wyprzedzania kilku pojazdów nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym volkswagenem golfem, kierowanym przez 27-letniego zabrzanina. W wyniku zderzenia golf uderzył w przydrożne drzewo, a bmw zatrzymało się na podporze wiaduktu. Przybyły na miejsce lekarz karetki pogotowia podjął decyzje o hospitalizacji pasażerów golfa. 26-letnia kobieta 3-letnia dziewczynka i dwumiesięczny chłopiec z ogólnymi obrażeniami ciała pozostali w szpitalu na obserwacji. Kierujący pojazdami zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Uzyskane wyniki były negatywne. I tym razem przez parę godzin ulica 3-go Maja była nieprzejezdna. Policjanci zorganizowali objazdy ulicą Makoszowską, Beskidzką i Paderweskiego.

W miniony weekend policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzili również czynności do 19 kolizji. Apelujemy o bezpieczna i rozważna jazdę. To, że sprzyja pogoda, wcale nie oznacza że nasze umiejętności na drodze są lepsze niż w ulewny dzień.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.