Wiadomości z Zabrza

15-latek z Zabrza zaatakował nożem taksówkarza - zadawał z furią ciosy w głowę

  • Dodano: 2019-10-23 14:30

Brutalnego ataku nożem na taksówkarza dopuścił się piętnastoletni zabrzanin. W nocy z 21 na 22 października, po odbytym kursie, nastoletni bandyta niespodziewanie przystawił kierowcy nóż do gardą, a kiedy ten zaczął się bronić, zaczął z furią zadawać ciosy w głowę.

Nastolatek za kurs zapłacił z góry, mówił, że kogoś się boi i że jest śledzony

Przed godziną trzecią w nocy do taksówki stojącej na parkingu przy ulicy Gdańskiej podszedł młody mężczyzna i zamówił kurs w okolice skateparku przy ulicy Heweliusza w Zabrzu. Za usługę zapłacił z góry. Podczas jazdy powiedział taksówkarzowi, że jest śledzony i że kogoś się obawia, a spod skateparku ma go zabrać ojciec.

Gdy dojechali na miejsce, piętnastolatek poprosił, aby taksówkarz poczekał z nim do chwili, kiedy pojawi się ojciec. Po dwudziestu minutach, gdy nadal nikt się nie pojawiał, zniecierpliwiony taksówkarz zaproponował młodemu człowiekowi, że podrzuci go na stację benzynową, gdzie ten będzie mógł bezpiecznie poczekać na ojca.

Nieoczekiwanie w tym momencie 15-latek wyciągnął nóż i przystawił kierowcy do szyi, rozpoczęła się szamotanina. Taksówkarz zaczął się bronić, a młody bandyta zaczął brutalnie zadawać ciosy nożem w głowę. Starszy mężczyzna w końcu wytracił ostrze z rąk napastnika, uciekł z samochodu i natychmiast wezwał pomoc.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, młody zabrzanin nadal siedział w taksówce. Z relacji obecnych na miejscu policjantów wynika, że nastolatek zachowywał się spokojnie i nie zdawał sobie sprawy z całej sytuacji. 65-letni taksówkarz, z licznymi obrażeniami głowy oraz ręki, został przewieziony do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje zabrzańska policja.

O losie piętnastolatka zadecyduje sąd - może mu grozić nawet dożywocie

O losie piętnastoletniego bandyty zadecyduje teraz sąd - możliwe, że zostanie potraktowany jak dorosły, a jeżeli atak zostanie zakwalifikowany jako próba zabójstwa, grozi mu nawet dożywotnie więzienie. Na razie najbliższe trzy miesiące piętnastolatek spędzi w schronisku dla nieletnich, gdzie będzie poddany obserwacji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.