Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

11 pseudokibiców usłyszało zarzuty po wtargnięciu na murawę

  • Dodano: 2017-09-22 10:45

Pseudokibice zatrzymani podczas meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze II, a BKS-u Stali Bielsko-Biała usłyszeli zarzuty.

W trakcie niedzielnego piłkarskiego spotkania pseudokibice drużyny gospodarzy wtargnęli na murawę i próbowali doprowadzić do konfrontacji z kibicami przyjezdnymi. Natychmiastowa reakcja mundurowych uniemożliwiła im atak. Za udział w nielegalnym zbiegowisku podczas trwania meczu grożą 3 lata więzienia oraz stadionowy zakaz.

Przypomnijmy, że w minioną niedzielę na stadionie przy ulicy Mickiewicza odbył się mecz III ligi piłki nożnej. Drużyna Górnika Zabrze II podjęła zespół BKS-u Stal Bielsko – Biała. Zabrzańscy policjanci wspierani przez swoich kolegów z katowickich oddziałów prewencji zabezpieczali piłkarskie spotkanie. W trakcie trwania I połowy meczu pseudokibice zabrzańskiej drużyny usiłowali doprowadzić do konfrontacji siłowej z kibicami rywali. W tym celu pokonali ogrodzenie i wtargnęli na murawę. Agresorzy byli zamaskowani – mieli założone kominiarki i szaliki. Szybka reakcja mundurowych uniemożliwiła konfrontację z przyjezdnymi kibicami. Aby przywrócić ład i porządek, policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu i broni gładkolufowej. W związku ze zdarzeniem na miejscu zatrzymano 12 osób. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie 11 z nich zarzutów. Mężczyźni w wieku od 19 do 38 lat usłyszeli zarzut czynnego udziału w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuścili się gwałtownego zamachu na osoby. Za ten czyn chuligański grozi kara do 3 lat więzienia oraz stadionowy zakaz. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Policjanci z zespołu do spraw zwalczania przestępczości stadionowej analizują nagrania z monitoringu oraz policyjnych kamer. Ma to na celu ustalenie i zatrzymanie kolejnych osób biorących udział w nielegalnym zbiegowisku podczas niedzielnego meczu.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/64/64-446873.mp4

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.