Wiadomości z Zabrza

11-letnia zabrzanka wyróżniona w międzynarodowym konkursie

  • Dodano: 2021-09-27 14:15

Młoda zabrzanka zdobyła medal w międzynarodowych konkursie artystycznym ICEFA Lidice. Nagrodę odebrała podczas zorganizowanej w Czechach oficjalnej gali.

Michalina Tatarczuk na gali w Republice Czeskiej

9 września w miejscowości Lidice koło Pragi w Republice Czeskiej odbyła się ceremonia wręczania nagród 49 edycji konkursu International Children’s Exhibition of Fine Arts Lidice, podczas której 11-letnia Michalina Tatarczuk z Zabrza otrzymała medal za najlepszą pracę konkursową.

Michalina w konkursie reprezentowała Klub Pastel z Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Należący do tego samego klubu 11-letnia Julia Urbańczyk i 10-letni Szymon Kandora zostali wyróżnieni.

ICEFA Lidice to jednoetapowy konkurs dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat dla wszystkich typów szkół i organizacji pracujących z dziećmi – między innymi przedszkoli, szkół podstawowych, domów dziecka i szkół średnich. Na wystawę jury wybiera 1400 wyróżnionych prac, a najlepsze z nich otrzymują medal „Róża Lidic”.

Tematem tegorocznej edycji był „Robot i sztuczna inteligencja”. W konkursie udział brali młodzi artyści z 72 krajów. Łącznie oceniono ponad 11 tysięcy prac i przyznano 156 nagród głównych. Z całej Polski zgłoszono do konkursu 123 prace, z czego medale otrzymało 3 uczestników, a 7 otrzymało wyróżnienie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.