Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

100 ton węgla na torach. Akcja przy wjeździe do Zabrza

  • Dodano: 2018-10-11 10:15

We wtorek późnym popołudniem na torach między Bytomiem a Zabrzem złodzieje wysypali na tory prawie sto ton węgla.

Wieczorna akcja zakończyła się całkowitym zablokowaniem ruchu na szlaku towarowym między Bytomiem a Zabrzem, dokładnie między stacjami Bytom Bobrek i Zabrze Biskupice. Pracownicy służb kolejowych do późnej nocy byli zmuszeni do usuwania wysypanego węgla w celu przywrócenia regularnego kursowania pociągów. Sytuację utrudniał fakt, że skład został opróżniony z obu stron, co wiązało się z blokadą sąsiednich torów i paraliżem szlaku towarowego.  Jak doszło do incydentu? O tym poinformowali w środę pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach:

Nieznani sprawcy pozostawili na torowisku fragment wełny mineralnej, przypominający betonowy podkład kolejowy. Po najechaniu na przeszkodę maszynista pociągu towarowego zatrzymał skład. Sprawcy dokonali usypu około 100 ton węgla – taką informację wystosowały służby kryzysowe.

Dla mieszkańców Górnego Śląska nie jest to nowość. Tego typu ataki grup złodziei węgla na transportujące ładunek z kopalń pociągi powtarzają się regularnie. Zdarzenie miało miejsce również w typowym dla działalności złodziei okresie – rozpoczął się sezon grzewczy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Podpis

    To warszawiacy byli Oni tak maja

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.