Wiadomości z Zabrza

"100 lat w rytmie Zabrza" wystawa poplenerowych prac uczniów

  • Dodano: 2022-01-19 08:15, aktualizacja: 2022-01-19 08:30

„100 lat w rytmie Zabrza” to tytuł wernisażu malarskich prac poplenerowych uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu. 15 września 2021 r. uczniowie oraz nauczyciele zabrzańskiego plastyka wyruszyli w miasto, by w plastycznym ujęciu złapać RYTM naszego miasta.

Wystawa poplenerowych prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu

To wspaniała okazja, by zwrócić uwagę, jak pięknym detalem stoi zabrzańska architektura. Wystarczy czasem przystanąć, złapać chwilę oddechu, by zauważyć przepiękne elementy architektoniczne zdobiące i rytmizujące nasze miasto. Setna rocznica nadania praw miejskich Miastu Zabrze jest kolejnym pretekstem do zachwytu i refleksji nad tym, jak zmienia się i rozwija nasza wspólna miejska przestrzeń. 

Uczniowie zabrzańskiego plastyka uchwycili malarski pejzaż Zabrza, który będzie można zobaczyć w Galerii MOK od 7 lutego.

Wrześniowe, miejskie plenery to już tradycja. W tym wyjątkowym dniu centrum miasta Zabrze zmienia się w artystyczną pracownię dla młodzieży Liceum Sztuk Plastycznych z Zabrza - Kończyc. Młodych artystów wyposażonych w blejtramy oraz farby można było zobaczyć w centrum miasta, w okolicach Placu Wolności, w pobliżu Kwartału Sztuki (Teatr Nowy i Filharmonia Zabrzańska)  oraz przy wylocie Sztolni Królowa Luiza przy ulicy Miarki. Zapraszamy na wernisaż prac powstałych w tych wyjątkowych miejscach. 

Wstęp wolny.

W celu umówienia się na zwiedzanie wystawy prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami 32 278 08 02 lub 531 614 667. 

Galeria MOK w Zabrzu, ul. 3 Maja 91a
Organizator: Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu
Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.