Wiadomości z Zabrza

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Sportowy » 

Pijani rodzice zapomnieli o dziecku

Policjanci z komisariatu II w Zabrzu zatrzymali pijanych rodziców, którzy racząc się alkoholem zapomnieli o obowiązku opieki nad dziećmi.
 
Jedno z nich, 2-letnia dziewczynka, ubrana jedynie w krótkie spodenki i koszulkę z krótkim rękawem została odnaleziona na środku jezdni. Badanie stanu trzeźwości rodziców wykazało po 3 promile alkoholu w ich organizmach.
 
 
Przed wczoraj po 15.00 policjanci zostali powiadomieni, że środkiem ulicy Staromiejskiej spaceruje dziewczynka, która ubrana jest jedynie w krótkie spodenki i koszulkę z krótkim rękawem. Jak się okazało dziecko samo wyszło z mieszkania. Jej rodzice byli kompletnie pijani. Policjanci, aby sprawdzić co dzieje się w mieszkaniu, musieli do niego wejść przez okno, gdyż wcześniejsze pukanie do drzwi na nic się zdało. Kiedy jeden z mundurowych wszedł do środka mieszkania, zastał w nim śpiących rodziców. W lokalu panował bałagan, a rozrzucone na podłodze butelki były dowodem tego co tam się wcześniej działo. Badanie stanu trzeźwości matki dziecka wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast w przypadku jej męża ponad 3 promile. Oboje zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwieją zostaną przesłuchani przez prowadzących sprawę policjantów z komisariatu II w Zabrzu. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grożą im kary do 5 lat więzienie. Jak się okazało zatrzymani rodzice posiadają jeszcze dwójkę innych dzieci w wieku 8 i 9 lat. Nieletni w trakcie interwencji policyjnej przebywały w przykościelnej świetlicy. W związku z koniecznością zapewnienia opieki nad trójką rodzeństwa, policjanci o zdarzeniu powiadomili pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, którzy zajęli się dziećmi umieszczając je w rodzinie zastępczej.

(KMP Zabrze)Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć Organizację Pożytku Publicznego przy tegorocznym rozliczeniu?
  • tak, uważam że każdy powinien to zrobić
  • nie chcę wspierać tego typu organizacji
  • tak, ale jeszcze się zastanawiam, na którą organizację przekazać 1% podatku
  • jeszcze nie zdecydowałam/em
zobacz wyniki

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

3357
Twój schowek