Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości » 

Zdrożeją bilety KZK GOP

Od 1 sierpnia pasażerowie korzystający z autobusów i tramwajów KZK GOP, największego przewoźnika w regionie, będą musieli więcej płacić za bilety. Szczególnie mocno, bo aż o 15 procent zdrożeją bilety okresowe. Nowe taryfy przegłosowali członkowie zgromadzenia związku.

Za przyjęciem nowej taryfy zagłosowała większość prezydentów i radnych wchodzących w skład KZK GOP. Wynik głosowania to 20:4. Przeciwni podwyżce byli tylko burmistrz Czeladzi, prezydent Piekar Śląskich, burmistrz Wojkowic i radny z Sosnowca.

 • Od 1 sierpnia bilet jednorazowy na jedno miasto zdrożeje o 20 groszy i będzie kosztował 2,8 zł.
 • Bilet jednorazowy na dwa miasta będzie droższy o 40 groszy - nowa cena to 3,4 zł.
 • Bilet jednorazowy na trzy miasta i więcej będzie kosztował już nie 4 zł tylko 4,2 zł.

Mocno zdrożeją bilety okresowe. Miesięczny autobusowo-tramwajowy na jedno miasto ma kosztować 108 zł, a sieciowy 128 zł. Wcześniej kosztowały odpowiednio 94 i 112 zł. Bilet miesięczny szkolny zdrożeje o 6 zł i będzie kosztował 42 zł.

Od przyszłego roku Komunikacyjny Związek Komunalny GOP wprowadzi taryfę czasową, której od dłuższego czasu domagało się wielu pasażerów.

(www.radioexpress.pl)

Komentarze (2)     dodaj komentarz »

 • Kasia - Porażka

  Kasia 2011-06-19 20:51

  Jeżeli zmienialiby autobusy na nowsze to ok bilety mogą zdrożeć to zrozumiałe że wprowadzają jakieś modernizacje a to kosztuje. Ale my nadal jeździmy starymi gratami, które często psują się w połowie drogi a pasażer potem musi sam sobie poradzić z dojazdem do celu. Zimą to co drugi bus nie przyjeżdża według rozkładu a nie rzadziej w ogóle nie przyjeżdżają, albo każą pasażerom pchać bus bo się zakopał. To jakaś żenada że wciąż co średnio rok bilety drożeją. Dzięki Bogu jeszcze studiuję i mam te 50% zniżki, ale za 2 lata juz nie będę miała i będę musiała zrezygnować z komunikacji miejskiej. Na szczęście do pracy mam "tylko" 40 minut piechotą więc szczerze mówiąc nie robi to żadnej różnicy czy jadę busem czy idę piechotą zajmuje to tyle samo czasu.Jestem ciekawa jakie argumenty dali zwolennicy zmiany cennika przejazdów na większe. Jak na razie nam - pasażerom dali tylko do wiadomości że drożeją, bez wyjaśnień - a to jest znieważanie klientów, a podobno jest wolny rynek i powinniście dbać i walczyć o klientów a tak naprawdę nie robicie nic żebyśmy chcieli zostać przy was, bo nie oferujecie niczego korzystnego - drogie bilety, daremne połączenia, psujące się autobusy i tramwaje! Porażka! I gratulacje dla zarządu KZK GOP wiecie jak zgarniać kasę!

 • bozka53 - Bilety zdrożeją

  bozka53 2011-06-19 07:58

  To niedługo pozostanie nam chodzić pieszo tak jak to przed wojną było,że moja babcia z jednego miasta do drugiego chodziła pieszo bo nie było połączeń,a my zaczniemy chodzić pieszo,bo nie stac będzie większości na opłacenie za przejazd.Latem ja jeżdżę na rowerze(narazie,dopóki starcza sił).i jeszcze jest pomysł żeby odebrać bezpłatne przejazdy osobom po 70 tym roku życia.To ci ludzie już nigdzie nie wyjadą(myślę tu o biedniejszych emerytach i rencistach)A przecież do lekarza często trzeba jechać do innego miasta.

  Ocena: -21     |

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na Zabrze.com.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego zabrze.com.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

3389
Twój schowek