Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości » 

Od września rusza nowy żłobek!

W Zabrzu działa jeden żłobek miejski, to zdecydowanie za mało, dlatego już od września rusza kolejny.
 
 
Jedyny żłobek miejski znajduje się na ul. Buchenwaldczyków. Posiada on filie w Rokitnicy. Dodatkowo w mieście działają dwa niepubliczne żłobki przy ul Wyciska i ul. Damrota. Ponadto Caritas prowadzi Klub Maluch. Zapotrzebowanie jest jednak większe, dlatego powstaje nowa placówka, w której zmieści się 45 pociech. 
 
 
Obecnie na potrzeby żłobka przystosowywany jest budynek przy ul. Szczęścia Ludwika. Otrzymaliśmy dofinansowanie z programu „Maluch 2012” na zadanie pn. „Adaptacja i wyposażenie budynku w Zabrzu przy ul. Szczęścia Ludwika 2 do funkcji żłobka”. Celem jest uruchomienie 1 września nowego żłobka w dzielnicy Mikulczyce przygotowanego do przyjęcia 45 dzieci w tym dwóch niepełnosprawnych – mówi Sławomir Gruszka z UM.
 
 
Na Mikulczycach remont trwa pełną parą. 10 sierpnia prace wspierało 60 wolontariuszy z Fundacji ING Bank Śląski. 
 
 
Są to osoby, które zgłosiły się do udziału w tym przedsięwzięciu. Co roku bierzemy udział w takich pracach, w tym roku komisja wybrała to miejsce i możemy się tu w pełni zrealizować. Mamy dużo do zrobienia: malujemy, przygotowujemy ogrodzenie, robimy ogródek, wyrównujemy ziemię. Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi – mówi wolontariuszka Ula
 
 
Nowy żłobek poprowadzi Dom Dziennego Pobytu „Rodzina” Caritas Diecezji Gliwickiej. Prócz żłobka będzie tu również świetlica dla młodzieży.
 
 
Do naszej działalności statutowej należy opieka nad ludźmi starszymi, dziećmi w różnym wieku, dlatego w budynku, który już posiadamy na Zaborzu, mamy żłobek, świetlice dla młodzieży socjoterapeutyczną, realizujemy projekt „Uwierz w siebie” dla młodzieży wykluczonej społecznie i świetlicę dla dorosłych, w której starsi ludzie mogą spędzać wolny czas. Taka też działalność jest przewidziana w tym ośrodku. Mamy nadzieję, że oprócz żłobka i świetlicy uda nam się uruchomić w przyszłym roku przedszkole – mówi Anna Kropisz, kierownik Domu Dziennego Pobytu „Rodzina”. 
 
 
Całkowity koszt przedsięwzięcia koniecznego do uruchomienia żłobka to ponad 400 tys. zł. (400 698 zł). W ramach programu „Maluch 2012” w I edycji przyznano kwotę 260 tys. zł (262 840 zł). 

(Redakcja B.J.)

Komentarze (1)     dodaj komentarz »

 • Tunia - Świetna inicjatywa... nie każd...

  Tunia 2013-01-03 11:22

  Świetna inicjatywa... nie każdego stać na nianię czy prywatny żłobek a dzidziusie potrzebują opieki

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na Zabrze.com.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego zabrze.com.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć Organizację Pożytku Publicznego przy tegorocznym rozliczeniu?
 • tak, uważam że każdy powinien to zrobić
 • nie chcę wspierać tego typu organizacji
 • tak, ale jeszcze się zastanawiam, na którą organizację przekazać 1% podatku
 • jeszcze nie zdecydowałam/em
zobacz wyniki

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

3352
Twój schowek